SZTUKA DUCHOWA

Paramahamsa Vishwananda zachęca do przekształcania ludzkiej skłonności zmysłów do poszukiwania własnej przyjemności w służbę Panu. Kreatywne uchwycenie formy Pana poprzez kolor, muzykę i ruch pozwala cieszyć się pełnym spektrum boskiego piękna.

„Tych, którzy stale myślą o Mnie i wielbią Mnie z intensywną Miłością, obdarzam urzeczywistnieniem, poprzez które mogą przyjść do Mnie”.

Bhagavad Gita

RADOSNA SŁUŻBA BOGU

Zmysły wpływają na nasze doświadczenia. Gdy nie
są pod kontrolą, mogą zmienić nas w niewolników ziemskich przyjemności. Ukierunkowanie zmysłów ku Bogu pozwala osiągnąć najwyższe szczęście i pełne miłości zjednoczenie z Nim.

Życie w duchu bhakti poprzez sztukę duchową pozwala wyrazić prawdziwego siebie i cieszyć się pięknem relacji z Bogiem. Sztuka ukazuje właśnie to boskie piękno.

Bez względu na to, czy wybierzesz muzykę, śpiew, malarstwo, taniec czy aktorstwo, jeśli będziesz
to robić z właściwym nastawieniem, tj. z miłością
i oddaniem, wszystko co robisz, może przemienić się w dar dla Boga.

ODNAJDŹ SIEBIE W MUZYCE

Kiedy śpiewamy i tańczymy, nie dla własnej przyjemności, ale dla przyjemności ukochanego Pana, rzeczy przyziemne stają się boskimi. Kiedy miłość zaczyna płynąć czystym strumieniem, umysł się zatrzymuje i pozostaje tylko bycie tu i teraz. Nie istnieje wtedy nic poza tobą i twoim Ukochanym.

Kiedy śpiewasz Imię Pana prosto z serca, On jest oczarowany, jakby słyszał miłosną serenadę. Twój głos jest drugorzędny, ujmuje go szczerość, z jaką
Go przyzywasz. Ciesz się słodyczą tej miłości.

KIRTAN – MUZYKA DLA DUSZY

Poczuj słodycz płynącą ze śpiewania Imienia Pana. Aaradhakananda, Koordynator Muzyczny Bhakti Margi wyjaśnia, jak wielką wartość ma ta prosta praktyka. Poprzez mini-warsztat pokaże, jak używać głosu jako instrumentu oraz poprowadzi cię przez dwa proste kirtany.

KIRTAN Z MISTRZEM

W miłosnej relacji istnieje tylko jedno doświadczenie, jedna motywacja i tylko jedna rzeczywistość – Just Love – po prostu Miłość. Dołącz do nas, śpiewaj, klaszcz, tańcz – poczuj się wolny.

SZTUKA DUCHOWA

Medytacja to najwyższy stan koncentracji umysłu, który angażuje całą naszą istotę. Kiedy jesteśmy całkowicie pochłonięci rysowaniem lub kolorowaniem wizerunku danej formy Boga, czynność ta angażuje nasze zmysły, odwraca ich uwagę od świata zewnętrznego i pomaga skupić się na Nim.

Kiedy tematem twojej pracy jest forma Boga, Pan absorbuje twoją uwagę i pozwala ci się do siebie zbliżyć. Gdy przez dłuższy czas pracujesz nad tym dziełem lub stale pracujesz nad tą samą formą Boga, ta więź pogłębia się jeszcze bardziej. Im więcej czasu spędzasz, skupiając się na wizerunku Boga, tym łatwiej jest ci Go wizualizować podczas medytacji. Namaluj obraz Boga, niech stanie się żywy.

STWÓRZ WŁASNĄ PRACĘ ARTYSTYCZNĄ

Dakshini, odpowiedzialna w Bhakti Mardze za sztukę, opowie ci o sztuce
jako starożytnej praktyce duchowej. Poprowadzi również krótką medytację
z kolorowaniem wizerunku Boskiej Matki, Maha Lakszmi, która pomoże ci zacząć
odkrywać i przejawiać jej piękno.