RYTUAŁY

Paramahamsa Vishwananda pokazuje nam, jak nawiązać żywą, pełną miłości relację z Bogiem. Gdy z miłością powtarzasz Boskie Imiona i pełnisz służbę oddania, możesz doświadczać bliskiej relacji z Panem.

„Wielbiciel powinien wielbić Najwyższego Pana w konkretnej, osobowej formie, która jest dla niego najbardziej atrakcyjna”.
Śrimad Bhagavatam

MIŁUJĄCY I UKOCHANY

Jesteśmy na ścieżce duchowej, bo ukochany Pan wezwał nas na nią, aby przypomnieć nam o wiecznej relacji z Nim.

Intonując Imię Boga i wielbiąc Go z miłością, możemy zaprosić Go do swojego życia i cieszyć się najwyższą formą relacji Miłości.

Na tym polega żywe bhakti.

CEREMONIE

W tradycji hinduskiej mawia się: „Jeśli wierzysz, że kamień jest kamieniem, będzie on tylko kamieniem. Jeśli natomiast uwierzysz, że jest Bogiem, stanie się Bogiem”. Służba oddania pełniona z pełną wiarą przywołuje do wizerunku bóstwa obecność Boga.

Dzięki wielbieniu Pana poprzez ceremonię zwaną pudźą, możemy doświadczyć słodyczy i bliskości płynącej z troszczenia się o Niego, jak o ukochaną osobę. Kąpiąc, ubierając i karmiąc ukochanego Pana możemy wyrażać swoją miłość na swój własny, niepowtarzalny sposób i cieszyć się tym wspólnie spędzanym, uświęconym czasem.

INTONACJE WEDYJSKE

Sanskryt to język oparty na wibracjach, który był używany w rytuałach modlitewnych od tysięcy lat. Częstotliwości tych wibracji generowane podczas śpiewania mantr uspokajają umysł i pomagają opaść do serca, w którym mieszka Bóg.

Każde Boskie Imię przywołuje daną formę Boga. Intonowanie Imienia Boga przyciąga Go bliżej ciebie, żebyś mógł cieszyć się Jego obecnością, a On twoją niepodzielną uwagą.

MODLITWY ŚWIĄTYNNE

Praca, przynosi sukces, kiedy towarzyszy jej boskie błogosławieństwo. Kiedy przywołujemy je prosto z nieba, ta jedna godzina znaczy więcej niż cały dzień pracy. Wspólna modlitwa jest silniejsza niż modlitwa osobista. Podnosi na duchu zarówno tych, którzy w niej uczestniczą, jak i wszystkich tych, z którymi mają kontakt.

Modlitwy w świątyni są celebrowane bogato i aktywnie angażują zmysły poprzez kolory, zapachy, dźwięki czy smaki. Wszystko to ofiarowane jest Panu dla Jego przyjemności. On z kolei obdarza nas w zamian swoimi błogosławieństwami. Módlmy się zatem dla dobra ludzkości.

ZANURZ SIĘ W UWIELBIENIU

Wybierz się w krótką podróż
z Vandhananandą, naszym Międzynarodowym Trenerem Nauczycieli Intonacji Sanskrytu. Dowiesz się od niego o modlitwach świątynnych, zobaczysz piękno pudźy i usłyszysz więcej o tym, jak rytuały pomagają pielęgnować relację z Bogiem. Poznasz także rodzinę, która poprzez rytuały umacnia więzi, między sobą i z Bogiem.