JOGA I
MEDYTACJA

Praktyki medytacyjne Paramahamsy Vishwanandy koncentrują uwagę i działania na naszej wewnętrznej boskości. Dzięki szczerej praktyce możesz wejść w stan ciszy wolnej od zgiełku umysłu i skupić się wewnątrz swojego serca, tam, gdzie urzeczywistnia się Boską Miłość.

„Kontrolując wszystkie zmysły, człowiek powinien trwać w stanie medytacji, obierając Mnie (Krysznę) za najwyższy cel”.

Bhagavad Gita

JEDNOŚĆ Z BOGIEM

Im bardziej kierujemy na coś swoją uwagę, tym bardziej się do tego dostrajamy. Uczynienie Boga centralnym punktem naszej jogi i medytacji pomaga nam odkryć wewnętrzną boskość. Ponieważ boskie połączenie jest prawdziwym celem jogi.

Na ścieżce bhakti, joga i medytacja pomagają wspierać zdrowie naszego ciała i ćwiczyć umysł, tak aby przygotować nas na osiągnięcie i utrzymanie stanu trwałego urzeczywistnienia. Paramahamsa Vishwananda uczy różnych form medytacji mających na celu pomóc skupić się na Bogu i Jego Miłości.

ATMA KRIYA YOGA

Atma Kriya Yoga jest absolutnie wyjątkowa. Techniki te wyciszają umysł, jednak ich nadrzędnym celem jest przebudzenie wiecznej relacji duszy z Bogiem poprzez pielęgnowanie różnych form bhakti – miłości i oddania.

Gdy twoja praktyka się pogłębia, boskie cechy zaczynają się przejawiać w sposób naturalny.
Są to: spokój, samokontrola, siła, mądrość, pokora, współczucie, witalność i inne.

Dzięki łasce, jaką daje inicjacja Śaktipat, techniki
są dość łatwe do opanowania dla początkujących,
a jednocześnie na tyle potężne, że nawet osoby najbardziej zaawansowane w medytacji poznają nowe obszary świadomości i połączenia z Bogiem.

OM CHANTING

OM Chanting to darmowa praktyka grupowa, która wykorzystuje transformującą moc dźwięku OM, aby uaktywnić w uczestnikach ich wrodzoną zdolność do samouzdrawiania. Oprócz osobistych korzyści, jakie otrzymujemy, OM Chanting jest również służbą dla ludzkości​.

Fale wibracji wytwarzane przez krąg OM Chanting rozchodzą się w promieniu 2 km, wprowadzając
w otoczenie harmonię i spokój, a także budując jedność między ludźmi a przyrodą. Po zakończeniu sesji dźwięk OM nadal rezonuje w ciałach uczestników i umożliwia im szerzenie dobrych wibracji, gdziekolwiek się znajdują.

BABAJI SURYA NAMASKAR

Babaji Surya Namaskar to medytacja w ruchu, która pozwala celebrować boskość ludzkiego ciała jako świątyni. Praktyka sekwencji asan (pozycji jogi) zajmuje mniej niż 15 minut dziennie, wnosząc światło i siłę życiową do całej twojej istoty.

Kiedy twoje ciało przywyknie już do codziennej praktyki, myśli wyciszą się, a ruchy staną się delikatnym, świadomym wyrazem twojej wewnętrznej siły.

Kiedy praktyka wykonywana jest z miłością
i uważnością, każda pozycja staje się modlitwą wdzięczności za dar życia. Niech twoje oddanie wyraża się w ruchu.

PROJECT MANTRA

Intonowanie Imienia Boga jest jedną z najprostszych praktyk medytacyjnych. Ma to szczególne znaczenie, gdy każde powtórzenie zamienia się w modlitwę, która płynie prosto z serca. Chociaż jest to z pozoru prosta czynność, praktyka ta jest w stanie doprowadzić prosto do Boga.

Każdy może ją wykonywać w dowolnym miejscu
i czasie. Jest odpowiednia nawet dla dzieci. Jest
to idealne rozwiązanie dla osób początkujących, chcących otrzymać proste, skuteczne narzędzie, które pomoże im wyciszyć umysł i otworzyć serce.

Project Mantra to darmowy program, który pomaga w ciągu 40 dni stopniowo budować łatwą, lecz bardzo skuteczną, codzienną praktykę intonowania mantry.

DOŚWIADCZ MEDYTACJI

Usiądź i zrelaksuj się. W tym filmie Aksharananda, jeden z naszych nauczycieli Jogi i Medytacji, pokrótce wyjaśnia, czym jest medytacja i jak może pomóc ci zbliżyć się do Boga. Poprowadzi cię również przez dwie krótkie medytacje, abyś mógł sam tego doświadczyć.