Grupa Warszawska po raz pierwszy w Nowym 2017 roku spotkała się w piątek 13 i sobotę 14 stycznia.

Dwudniowe spotkanie Warszawskich wielbicieli Sri Swamiego Vishwanandy obfitowało w bardzo rozbudowany program.

Specjalnym Gościem, który zaszczycił to wydarzenie był Swami VishwaAtmikaananda. Dodatkowo na warszawskie spotkanie przybyli wielbiciele  pobliskiej ciechanowskiej grupy lokalnej.

W piątek w Świątyni przy ulicy Grzybowskiej odbyła się Guru Puja oraz Puja do Lakshmi. Jak co piątek intonowana była również mantra na obfitość, która zgodnie z zalecaniami naszego Mistrza, Swamiego Vishwanandy może być recytowana tylko i wyłącznie w Świątyni.

Po wieczornych uroczystościach uczestnicy spotkania przenieśli się do domu jednego z wielbicieli, gdzie kontynuowali je podczas wspólnej kolacji.

Były wspaniałe rozmowy, dzielenie się własnymi duchowymi doświadczeniami. Były też wspominki z niedawnej pielgrzymki do Indii okraszone pokazem zdjęć z odwiedzonych świętych miejsc Indii. Zostały wyświetlone również slajdy z otwarcia nowej świątyni i ashramu Bhakti Margi we Vrindavanie.

Piątkowe spotkanie zakończyło się o wczesnych godzinach sobotniego poranka.

Uroczystości sobotnie rozpoczęły się od Guru Pujy, a następnie odprawiony został Abishekam do Vara Lakshmi i Narashimy będącymi patronami warszawskiej Świątyni.

W trakcie Abishekamu był czas na Om Chanting oraz satsang Swamiego VishwaAtmikaanandy. Swami podzielił się z nami bardzo ważnymi i cennymi spostrzeżeniami dotyczącymi podążania ścieżką duchową oraz praktykowania przez nas naszych codziennych sadhan.

Po uroczystym Arati był czas na wspólną konsumpcję wspaniałego prasadu, przygotowanego przez licznych uczestników spotkania. Po uroczystościach przenieśliśmy się na wspólną kolację, gdzie do późnych godziny nocnych cieszyliśmy się wspólną obecnością.

Wbrew powszechnie panującym przesądom 13 i piątek był dla Wielbicieli  Grupy Warszawskiej szczęśliwą datą zainaugurowania  Nowego Roku.

Już niedługo bo 11.02.2017 r. będziemy mogli ponownie się spotkać w warszawskiej Świątyni. Mamy nadzieję, że w dużo większej grupie. Z tą datą związane są coroczne spotkania wszystkich wielbicieli Swamiego Vishwanandy w Polsce. Spotkanie to zaszczyci swoją obecnością bliski Jego uczeń Swami VishwaAnashuyananda. Dlatego też przyjeżdżajcie do nas licznie!!! Nie może Was na tym spotkaniu zabraknąć !!!